KPŠ v letu 2015 praznuje 50 let

posted in: Obvestila | 0

2015-11-10-50let-kpsV torek, 10. novembra 2015, smo praznovali 50 let Katehetsko pastoralne šole. Na slovesnosti so svoje referate predstavili dr. Franc Zorec, dr. Julka Nežič in dr. Stanko Gerjolj. Njihove besede so bila izhodišča za okroglo mizo, po njej pa je ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore daroval mašo.

V pridigi pri maši, je ljubljanski nadškof Stanislav Zore dejal, da je Katehetsko-pastoralna šola bila odgovor na klic koncila, ki je k dejavnosti v Cerkvi povabil laike. Zahvalil se je vsem, ki so v teh 50 letih obiskovali usposabljanje v tej šoli, tudi tistim, ki ga niso dokončali, ter pedagoškim delavcem, saj so tudi oni rasli in zoreli v svoji veri. Poklicani smo, da svojo vero v katehezi posredujemo naprej. »Vsi potrebujemo rast v veri,« je dejal nadškof. Opozoril je, da zdaj Jezusa premalo poznamo iz evangelija, zato v njem ne prepoznamo preroka. Odgovor, kdo je Jezus Kristus, prihaja iz življenja, vere in ljudi, ki nas poslušajo, kaj pravimo o njem. Zato je povabil vse zbrane, da bi zaživeli Jezusov evangelij, zaživeli z njim in v resnici postali njegovi učenci, čeprav nismo popolni, kot ni bil Peter – ribič ljudi. Tako nas bo Gospod naredil katehiste, duhovnike in redovnike. Od znotraj nas priganja Kristusova ljubezen, da bi ljudem govorili o evangeliju, njegovi Cerkvi in jih vodili k studencem odrešenja – zakramentom. Tako bomo nagovorili boste njihovo srce, v katerem se rojeva, živi in raste vera. Ob 50-letnici Katehetsko-pastoralne šole, »tej čudoviti obletnici«, je ob koncu pridige prosil Gospoda, naj razžari ljubezen v vseh prisotnih, da bodo s svojim življenjem odgovarjali na vprašanje, kdo je Sin človekov tako, da bodo o Jezusu spregovorili tisti, ki jih poznajo in nagovarjajo.

Vir: Radio Vatikan; foto: Ivan Rampre.